Gerbera
Wybierz język:
       
 
Kontakt

Teresa Foszczka

ul. Brzozowa 4

95-030 Rzgów

Telefon:

+48 42 214-11-25

Fax:

+48 42 214-15-78

Trawy ozdobne sadzonki

Lista traw z opisami na skróty:

Obecnie główną gałęzią działalności firmy Teresa Foszczka Ogrodnictwo jest produkcja traw ozdobnych. Oferujemy sadzonki dla szkółkarzy, centrów ogrodniczych oraz klientów indywidualnych szukających ciekawych, najwyższej jakości roślin do nasadzeń w nowoczesnych ogrodach.

Oferta - trawy ozdobne sadzonki

Minialna ilość sadzonek traw ozdobnych jaką można u nas kupić to:

  • 84 sztuki w multipalecie Tray

Trawy ozdobne oferta 2019

Sadzonki na rok 2019 to 122 odmian traw ozdobnych od tataraków (Acorus) ,turzyc (Carex) i kostrzew (Festuca) przez ogromny wybór miskantów, molinii, prosa (Panicum ) i rozplenic (Pennisetum) po egzotyczne trawy pampasowe ( Cortaderia ) i ostnice ( Stipa). Wśród oferowanych przez nas traw ozdobnych znajduje się również wyhodowany przez nas Misc. Apache. Sprzedawane przez nas sadzonki są rozmnażane w laboratorium in vitro oraz tradycyjnie, przez podział. W sezonie 2018 trawy ozdobne większe rośliny oferowane będą w pojemnikach P9 .


Trawa ozdobna Miscanthus sinensis Apache

Miscanthus sinensis Apache to wyhodowana przez nas odmiana trawy ozdobnej, na którą, mocą decyzji UE 37274 z dnia 24 marca 2014 roku posiadamy Wspólnotowe Prawo do Odmiany trwające do 31 grudnia 2039 roku. Wyhodowanie tej trawy ozdobnej uważamy za wielki sukces naszej firmy. Oto nasze Świadectwo przyznania Wspólnotowego Prawa do Odmiany.
Wspólnotowe Prawo do Odmiany naszej trawy ozdobnej

Wspólnotowe Prawo do Odmiany naszej trawy ozdobnej to wielki prestiż dla naszej firmy, ale również wymierna korzyść w postaci ochrony prawnej na terenie Unii Europejskiej. W rezultacie uzyskaliśmy potwierdzenie praw własności do nowej odmiany trawy ozdobnej Miscanthus sinensis Apache. Wspólnotowy Urząd Ochrony Odmian Rośli nadał prawo do ochrony naszej trawy ozdobnej na podstawie technicznych oraz formalnych badań zgłoszonej przez nas odmiany.

Trawy ozdobne w praktyce

Oferowane przez nas trawy ozdobne stanowią piękne dopełnienie dla każdego ogrodu. Stanowią również doskonałą alternatywę dla zdecydowanie bardziej wymagających kwiatów. Trawy ozdobne to wyjątkowo wytrzymałe rośliny stąd też doskonale odnajdują się w ogrodach zapracowanych ludzi, którzy nie mają często czasu na pielęgnację kwiatów. Dodatkowo kwiaty doskonale prezentują się na tle naszych traw ozdobnych.

Z uwagi na wyjątkową szerokość oferty naszych traw ozdobnych, znajdziecie Państwo u nas wszelkie możliwe rozwiązania. Od traw niskich po wysokie. Od traw wymagających po odmiany doskonale znoszące suszę oraz niskie temperatury.

Trawy ozdobne to wyjątkowa atrakcja jesiennego ogrodu, kiedy to pojawiają się puszyste, bogate wiechy traw ozdobnych. Są one niezwykle efektowne oraz doskonale prezentują się zarówno w małych jak i dużych ogrodach.

Duże bogactwo naszych odmian powoduje, iż możecie Państwo wybierać wśród odmian traw, które pięknie wyglądają rosnąc samotnie oraz takich, które doskonale prezentują się w rabatach. Pamiętajcie jedynie by ze ścięciem uschniętych liści poczekać aż do wiosny.


Dzięki temu będziecie się cieszyć atrakcyjnymi trawami ozdobnymi w swoich pięknych ogrodach przez cały rok! Serdecznie zapraszamy!