Jak nadać wałkom nowe życie?

Standardową procedurą jest wykonywanie nie tylko naprawy wałków, walców czy wałów, ale też ich regenerowanie z zachowaniem określonych zasad. Tym samym, nawet jeśli ulegną dość mocnemu zużyciu- nie musimy się obawiać, najprawdopodobniej nie będzie konieczności wymiany elementu na całkiem nowy. Istotne jest, aby rdzeń takiego wałka pozostał nienaruszony. Jest on niejako kluczowy i stanowi podstawę każdego takiego elementu.

Również podczas wykonywania regeneracji tych części bardzo ważną kwestią jest to, aby nie uszkodzić samego rdzenia. Profesjonalną regenerację, nanoszenie nowych powłok oraz szlifowanie wałków może wykonać dla nas firma, która się w takich zagadnieniach specjalizuje na co dzień. Taką firmą jest chociażby Grupa Hannecard, która opracowuje i testuje swoje własne, autorskie mieszanki, dzięki stosowaniu których zregenerowany element może wydajniej pełnić swoją funkcję.

 

Cztery różne rozwiązania, które sprawdzają się w praktyce

 

Dobór odpowiedniej powłoki wałków oraz walców jest tak naprawdę sprawą kluczową, tym bardziej, że do dyspozycji mamy tak naprawdę aż cztery możliwości. Wśród dostępnych powłok znajdziemy te gumowe, poliuretanowe, kompozytowe, a także metalowe.

 

W przypadku mieszanek gumowych, można skorzystać zarówno z możliwości stosowania gumy naturalnej, silikonowej jak i syntetycznej. W dość prosty sposób można modyfikować twardość powłoki tak, aby dostosować ją do specyfiki produkcji. Warto też zawsze zwrócić się o poradę oraz wskazówkę do kogoś, kto zaprezentuje nam najnowocześniejsze rozwiązania w kwestii mieszanek, które mogą w praktyce znacząco podnieść wydajność pracy i sprawić, że dany element nie będzie się zużywał tak szybko.

Poprzez zastosowanie odpowiedniej mieszanki, finalnie powłoka może zyskać swoje właściwości antystatyczne lub też przewodzące, jeśli tylko takie są pożądane. Może być odporna na wahania temperatury- zarówno na tę bardzo wysoką jak i bardzo niską. To, co często powoduje znacznie szybsze zużywanie się walców to spore obciążenia oraz uszkodzenia typowo mechaniczne. Tymczasem, możliwe jest zastosowanie powłoki, która będzie posiadała większą wytrzymałość i nie będzie się tak łatwo ścierać. W końcu, dedykowane mieszanki przygotowuje się do kontaktu z żywnością, powłoka może mieć także ulepszoną kleistość lub też ulepszone właściwości uwalniające. Tym samym można wybierać spośród różnych możliwości, które mogą okazać się dla nas korzystne i pożądane. Zawsze można też nanieść dokładnie taką powłokę, jaka była na walcu wcześniej.