Jak wybrać płytki do łazienki – 4 najważniejsze kwestie

Każdy z nas pragnie mieć możliwość korzystania z pięknej, funkcjonalnej łazienki, która będzie spełniała oczekiwania wszystkich domowników. Potrzebna do osiągnięcia tego celu będzie jednak odpowiednia aranżacja, na którą składają się z jednej strony meble i sprzęty, a z drugiej elementy wykończenia ścian i podłóg. Sprawdź, jak wybrać płytki do łazienki, aby prezentowały się pięknie i były trwałe na przestrzeni wielu lat!

Po pierwsze – materiał płytek łazienkowych

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać płytki do łazienki, powinieneś w pierwszej kolejności pomyśleć nad materiałem, z którego zostały wykonane. W dzisiejszych czasach zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są płytki ceramiczne – najbardziej trwałe, piękne i doskonale sprawdzające się w pomieszczeniach narażonych na działanie dużej wilgotności.

Do Twojej dyspozycji są wyroby tworzone z terakoty, glazury albo gresu. My szczególnie polecamy to ostatnie rozwiązanie – płytki łazienkowe gresowe są bowiem najtwardsze i najbardziej odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak też działanie czynników zewnętrznych, w tym wody czy mrozu. Dowodem na ich funkcjonalność jest to, że mogą być używane nawet na zewnątrz, spełniając oczekiwania swoich użytkowników na przestrzeni wielu lat.

Po drugie – rozmiar płytek ceramicznych

Kluczowe znaczenie ma także rozmiar. Jak wybrać płytki do łazienki pod tym kątem? To całkiem proste. Jeżeli jesteś posiadaczem większej łazienki, możesz zakupić zarówno niewielkie, jak i bardzo duże płytki – nie będzie to miało większego wpływu na ostateczny efekt.

Jeżeli natomiast posiadasz niewielką łazienkę, postaw na płytki wielkoformatowe, które ze względu na minimalną liczbę spoin będą optycznie powiększać wnętrze i pozwolą Ci osiągnąć spektakularny efekt wizualny.

Po trzecie – marka płytek

Jeżeli chcesz, aby Twoje płytki ceramiczne reprezentowały najwyższą rynkową jakość, powinieneś postawić na rozwiązanie cenionego producenta. My polecamy zwłaszcza wyroby włoskich i hiszpańskich fabryk, które tworzą niezwykle wytrzymałe rozwiązania o unikalnych wzorach i kolorach – są cenione na całym świecie, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Do tych najlepszych na rynku zaliczamy zwłaszcza producentów, takich jak Ariostea, Ava Ceramica, Iris, Mutina czy Fabresa – z całą pewnością znajdziesz w ich ofercie wyjątkowe płytki łazienkowe, które z łatwością dopasujesz do aranżacji wnętrza.

Po czwarte – miejsce zakupu

Przed zakupem produktów, warto odpowiedzieć sobie nie tylko na pytanie: „jak wybrać płytki do łazienki?”, ale również: „gdzie je kupić?”. My polecamy zwłaszcza nowoczesne salony wyposażenia łazienek, które specjalizują się w tego rodzaju rozwiązaniach i zapewniają Ci dostęp do wyrobów najlepszych marek na rynku. Jeżeli masz wątpliwości, który sklep wybrać, możesz zapoznać się z opiniami na jego temat – wszelkiego rodzaju oceny i recenzje znajdziesz w Google czy na portalach społecznościowych. Powodzenia w wyborze!