Jakie są etapy budowy domu drewnianego?

Każdy z nas marzy o własnym domu i dzisiaj realizacja tego celu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to przede wszystkim z dostępu do ogromnej liczby technologii oraz wielu firm, z usług których można skorzystać. Jedną z opcji jest dom z drewna – piękny, wytrzymały i funkcjonalny. Warto jednak przed zainwestowaniem w niego odpowiedzieć sobie na kilka pytań, np. jakie są etapy budowy domu drewnianego? Sprawdźmy!

Etap I – projekt domu drewnianego

Zanim podejmiesz wszelkie decyzje, związane np. z wyborem wykonawców, powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad dwoma kwestiami – jaki rodzaj domu z drewna Cię interesuje oraz jak powinien wyglądać jego projekt. My szczególnie polecamy obiekty szkieletowe, które tworzone są z gotowych elementów i dzięki temu z jednej strony inwestycja w nie nie jest bardzo kosztowna, a z drugiej cały proces może zostać zakończony w zaledwie kilka miesięcy.

Pierwszym etapem budowy domu drewnianego jest też stworzenie projektu – możesz kupić gotowe rozwiązanie, np. w internecie, jak też skorzystać z usług architekta albo firmy zajmującej się budową tego rodzaju obiektów. Określ, czego potrzebujesz, jaka ma być powierzchnia budynku oraz rozkład pomieszczeń – dzięki temu zyskasz pewność, że efekt końcowy w stu procentach spełni Twoje oczekiwania.

Etap II – wybór wykonawcy

Drugi etap budowy domu drewnianego to wybór specjalistów, którzy będą odpowiedzialni za jego wzniesienie. Masz w tym względzie naprawdę duży wybór, ponieważ na rynku nie brakuje specjalistów będących w stanie szybko i efektywnie stworzyć dla Ciebie idealne miejsce do życia.

Jeżeli jednak chcesz dokonać najlepszego wyboru, dokładnie zweryfikuj ofertę, sprawdź zakres świadczonych usług i technologie, jakich używają wykonawcy, a także zapoznaj się z opiniami na ich temat. Te ostatnie mogą pomóc Ci w weryfikacji jakości usług, a znajdziesz je w różnych miejscach w Internecie (np. Google czy na portalach społecznościowych).

Polecamy współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi firmami, takimi jak Drewdom.com, którzy posiadają duże doświadczenie i mnóstwo udanych realizacji na swoim koncie.

Etap III – budowa domu z drewna

Poszczególne etapy budowy domu z drewna zależą przede wszystkim od wybranej technologii, a także konkretnego wykonawcy. W przypadku obiektów szkieletowych niezbędne będzie przygotowanie fundamentów, połączenie wszelkich elementów konstrukcyjnych, stworzenie elewacji, ścian i dachu oraz wykończenie wnętrz.

Pamiętaj, że możesz zainwestować zarówno w dom drewniany w stanie surowym, jak też pod klucz, czyli taki, który będzie gotowy do zamieszkania. Wszystko zależy tu od Twoich potrzeb, oczekiwań, a także możliwości finansowych.

Etap IV – odbiór domu

Kiedy wszystkie etapy budowy domu masz już za sobą, pozostanie Ci tylko odbiór obiektu. Sprawdź, czy każdy jego element jest zgodny z projektem i czy nie pojawiają się jakiekolwiek problemy. Aby mieć pewność, że wykonawca dobrze wykonał swoje zadanie, możesz skorzystać z usług specjalisty i odebrać dom z drewna wraz z nim.