kwiat w doniczce

Narożniki do salonu, które odmienią wnętrze!

Mebli wypoczynkowych na rynku jest całe mnóstwo. Dostępne są klasyczne sofy lub kanapy, różnego rodzaju fotele, a także nowoczesne i nierzadko przykuwające wzrok narożniki. Dziś zajmiemy się tymi ostatnimi, które są zwykle nieco większe od pozostałych i tym samym stanowią najbardziej ozdobny element wnętrza. Jakie narożniki do salonu warto wziąć w takim razie pod uwagę, jeśli zależy nam na jak największym zwróceniu uwagi i odmienieniu wnętrza? O tym w dzisiejszym wpisie. 

Skórzane narożniki – klasa sama w sobie!

Skórzane narożniki to coś, co przychodzi na myśl, gdy pomyślimy o wyróżniającym się meblu do salonu. Nic dziwnego! Cieszą się one niesłabnącą popularnością pomimo wielu nowoczesnych i praktycznych materiałów dostępnych obecnie na rynku. Co sprawia, że skórzane narożniki są takie wyjątkowe? Cóż, na pewno będzie to niepowtarzalny połysk tego materiału, a także wytrzymałość, jaką cechują się meble tego rodzaju. Oprócz tego jednak to właśnie skórzane narożniki zwrócą na siebie uwagę w minimalistycznym salonie, a nikt nie powiedział, że nie mogą wyglądać nowocześnie! Czarny lub szary kolor skóry powinien idealnie wpasować się w koncepcję dzisiejszego salonu. 

Kolorowy narożnik do salonu – ożywi wnętrze!

Skórzane narożniki do salonu, choć dostępne w wielu różnych kolorach, ze względu na swoją ekskluzywność najczęściej są stonowane i ciemne. Inaczej ma się sprawa z nowoczesnymi narożnikami wykonanymi z różnego rodzaju zaawansowanych technologicznie materiałów. Dziś tapicerowane meble wcale nie muszą się kojarzyć z przeżytkiem, a ich szeroka gama kolorystyczna pozwoli wyróżnić mebel i całkowicie odmienić wnętrze. Do tego obecne materiały pozwalają na wygodne ścieranie zabrudzeń i są nawet odporne na wchłanianie wody. Dzięki temu funkcjonalnością doganiają skórę, a są przy tym przyjemniejsze w użytkowaniu w ciepłe dni. Nowoczesne narożniki tego rodzaju wpasują się do salonu w każdym stylu!

Nowoczesne narożniki z funkcją relaksu

Nowoczesny, znaczy funkcjonalny. To najczęściej niesie ze sobą funkcję snu, jednak od jakiegoś czasu nowoczesne narożniki do salonu występują także w wersji z rozkładanym oparciem i podnoszonym podnóżkiem, co pozwoli na niezwykle wygodny wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. Tak skonstruowany narożnik na pewno zaskoczy znajomych i będzie wyglądał niezwykle nowocześnie, gdy ustawimy go we wnętrzu salonu. Pamiętajmy jednak, że funkcja relaksu ogranicza możliwość używania mebla jako awaryjnego miejsca noclegu dla gości. Dlatego też takie narożniki do salonu sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy mamy osobny pokój gościnny. 

Nowoczesne narożniki modułowe

Jeśli już o funkcjonalności mowa, to nie można nie wspomnieć o nowoczesnych narożnikach modułowych. Jak żadne inne meble pozwolą na szybkie dostosowanie wnętrza do sytuacji i tym samym jego całkowitą odmianę. Dzięki modułowości możemy w szybki sposób zrobić miejsce do oglądania filmu, by po seansie stworzyć strefę do rozmowy i siedzenia przy jednym stoliku. Te nowoczesne narożniki za sprawą możliwości zmiany ich kształtu z całą pewnością pomogą odmienić salonowe wnętrze!