Profile okienne i drzwiowe – co trzeba wiedzieć?

Jeśli jesteś na etapie podejmowania kluczowych decyzji i szukasz okien oraz drzwi do domu, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek. Każdy projekt wymaga dopracowania już podczas realizacji. Zobacz nasze podpowiedzi, jeśli szukasz idealnych profili okiennych i drzwiowych. Wybór okien i drzwi do domu to kwestia potrzeb i preferencji użytkownika oraz jego finansowych możliwości.

Wybór okien do domu

Wybór okien jest bardzo szeroki – najpopularniejsze (najczęściej wybierane) są okna PVC ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Inni decydują się na okna drewniane ze względu na ich elegancję. Rosnącą popularność zyskują też okna, w produkcji których wykorzystuje się aluminium. Stolarkę okienną wybiera się na lata – to ważna inwestycja. Poznaj popularne rozwiązania i wybierz optymalne profile okienne oraz drzwi.

Drzwi na taras – polecane rozwiązania

Drzwi przesuwne HST. Jako drzwi na balkon lub taras, świetnym i szeroko polecanym rozwiązaniem są drzwi podnoszono-przesuwne HST. Dzięki nim można optycznie powiększyć przestrzeń i połączyć wnętrze z tarasem lub ogrodem.

Polecamy drzwi przesuwne HST z oferty Deceuninck ze względu na ich parametry użytkowe, design, wytrzymałość i wysoką funkcjonalność, łatwość pielęgnacji oraz uniwersalność – będą pasować do każdego systemu profili okiennych Deceuninck i wpiszą się w każdą stylistykę.

W standardzie są oferowane na skrzydle o wysokości przekroju 100 mm. Można jednak zamówić profile dla zabudowy przeszklenia o wysokości przekroju 45 mm. Oferta Deceuninck pozwoli stworzyć różne konstrukcje, w zależności od budynku i potrzeb.

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe. Są produkowane ze standardowych profili okiennych, ale z zastosowaniem specjalnych okuć. Występują również w różnych kombinacjach skrzydeł – przesuwnych, stałych i uchylnych.

Okna do domu – jakie wybrać?

Profile PVC. Są gwarancją wytrzymałości i dobrej relacji ceny do jakości. Będą świetnym wyborem do każdego rodzaju budynku. Posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne, nie sprawiają problemów w pielęgnacji. Sprawdzą się też pod względem efektywności energetycznej. Są solidne, trwałe, wytrzymałe i energooszczędne, mogą pomóc obniżyć rachunki za prąd, a ceny energii cały czas idą w górę.

Okna drewniane. Ramy z drewna są wyjątkowo wytrzymałe i eleganckie. Stanowią dobre zabezpieczenie przed chłodem oraz hałasem, mają dobre parametry techniczne oraz cenne walory estetyczne. O ich jakości decyduje odpowiednio wyselekcjonowane drewno i proces produkcji.