Sofa z funkcją spania – do salonu i nie tylko!

Opcji wyboru mebli wypoczynkowych do naszego mieszkania jest całe mnóstwo. Możemy przebierać spośród różnych modeli narożników, kanap, sof i mebli, które ciężko przypisać do którejkolwiek kategorii. Dzięki temu możemy dowolnie urządzać swoje wnętrza. Do tych nowocześniejszych z pewnością dobrze sprawdzą się narożniki. Jednakże to rozkładane sofy i kanapy przeżywają istny renesans! Szczególnie te pierwsze, obecne w naszej kulturze od wielu setek lat, stanowią elegancki i wciąż bardzo funkcjonalny wybór do naszego salonu. Nie oznacza to jednak, że na rynku znajdziemy tylko sofy do salonu. Wystarczy bowiem chwila na rozkładanej sofie, by przekonać się, że to będzie także świetny wybór do sypialni.

Przewaga rozkładanej sofy nad narożnikiem

Elegancka sofa do salonu wcale nie musi oznaczać mebla pozbawionego funkcjonalności. Odpowiednio dograna w zestawie z fotelem lub pufami może stanowić o wiele łatwiejszy do dopasowania zestaw. Przykładowo wyobraźmy sobie sytuację, gdy przychodzą do nas znajomi i planowana jest poważna rozmowa lub granie w gry planszowe. Trudno zaplanować takie czynności posiadając narożnik, gdy siedzący goście będą co najwyżej bokiem do siebie. Przy zestawie sofy z fotelami takiego problemu nie będzie. Zamiast narożnika można również zdecydować się na dwie rozkładane sofy, co już całkowicie zniweluje zalety narożnika. W końcu nawet w przypadku nocowania całej rodziny, mamy do dyspozycji aż cztery miejsca noclegowe, podczas gdy narożnik oferuje tylko dwa. Dwie sofy możemy ustawić w taki sam sposób jak narożnik, a wciąż pozostaną one niezależnymi od siebie meblami. 

Sofa do salonu skórzana czy z materiału?

To jest pytanie, które nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Materiał sofy do salonu będzie zależał od naszych preferencji i zastosowania. 

Zalety skórzanej sofy do salonu

Skórzana sofa do salonu to klasa sama w sobie i gwarancja pięknego wykończenia każdego tradycyjnie urządzonego wnętrza. To także trwałość i odporność na zabrudzenia. Odpowiednio zadbana sofa z dobrej jakościowo skóry to gwarancja atrakcyjnego wyglądu nawet po wielu latach.

Zalety rozkładanej sofy z materiału

Nieco tańsze rozwiązanie, jednak wcale nieustępujące tak bardzo skórze. Nowoczesne materiały to często innowacyjne technologie produkcji. Dzięki nim pozbędziemy się zabrudzeń w szybki i bezproblemowy sposób. Do zalet na pewno należy przyjemniejsze użytkowanie podczas dużych upałów. Do tego spanie na materiale będzie przyjemniejsze niż na skórze, dlatego weźmy to pod uwagę w przypadku, gdy kupujemy sofę z funkcją spania

Sofa z funkcją spania czy łóżko?

Czy łóżko jest jedynym słusznym wyborem w kwestii wyboru mebla do sypialni? Okazuje się, że nie! Niektóre sofy z funkcją spania zostały stworzone specjalnie po to, by zaspokoić właścicieli małych mieszkań. W niektórych wnętrzach każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego warto kupić mebel, który będzie połączeniem dziennej funkcjonalności i nocnego komfortu snu. Sofa z funkcją spania codziennego jest więc dobrą alternatywą dla zajmującego dwa razy większą powierzchnię łóżka.

Czy rozkładana sofa jest wygodna do spania?

Rozkładane sofy różnią się nieco od siebie. Niektóre mają funkcję spania jako dodatek. Sprawdzą się przy okazjonalnym nocowaniu gości, oferując miejsce na wygodny spoczynek dla dwóch osób. Jeśli jednak planujemy taki mebel wstawić do sypialni, to ważne jest, by była to sofa z funkcją spania codziennego. Dopiero o takich modelach można mówić, że są naprawdę przystosowane do spania. Wiadomo, że rozkładana sofa nie zastąpi dobrej jakości materaca z odpowiednim stelażem, lecz wciąż może być zaskakująco dobrym wyborem przy małej ilości miejsca w sypialni.