Wanna wolnostojąca – najważniejsze zalety i wady

Odpowiednie zaaranżowanie łazienki to bardzo istotna kwestia, która będzie miała wpływ zarówno na efektywność przeprowadzanej toalety, jak też codzienny komfort. Musisz przede wszystkim zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety oraz wady posiada wanna wolnostojąca, niezwykle popularna wśród Polaków. I w ten sposób będziesz mógł podjąć decyzję o jej zakupie albo rezygnacji, np. na rzecz wanny w zabudowie.

Najważniejsze zalety wanny wolnostojącej

Największą zaletą każdej wanny, wolnostojącej czy w zabudowie, jest możliwość wieczornego relaksu. Kilkudziesięciominutowa kąpiel w gorącej wodzie, której towarzyszą różnego rodzaju olejki aromatyczne czy sole, to jeden z najlepszych sposobów na relaks po ciężkim dniu pracy albo nauki. Dlatego też wanny tak chętnie montowane są w polskich łazienkach – nawet kosztem prysznica.

Przejdźmy jednak do sedna. Wanna wolnostojąca różni się od tej w zabudowie przede wszystkim łatwością montażu. W większości przypadków można postawić ją w dowolnym miejscu i dopasować pod względem wymiarów nawet do niewielkich powierzchniowo łazienek. To, wraz z dużą różnorodnością w zakresie kolorów czy kształtów sprawia, że zyskujesz niemal nieograniczone możliwości aranżacji. I tym samym stworzenia takiego wystroju łazienki, jakiego oczekujesz.

To nie wszystkie zalety, jakie posiada wanna wolnostojąca. Kupując rozwiązanie cenionego producenta, możesz mieć pewność, że będzie ona niezwykle trwałe na przestrzeni wielu lat. Najlepsze marki stosują do produkcji swoich wanien odpowiednio wyselekcjonowane materiały, dzięki czemu są one piękne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat.

Czy wanna wolnostojąca ma wady?

I tak, i nie. Wszystko zależy od tego, jakim pomieszczeniem dysponujesz. Okazuje się bowiem, że wanna wolnostojąca wymaga nieco więcej przestrzeni niż ta w zabudowie – dlatego nie sprawdzi się w tych najmniejszych łazienkach, w których najlepszą alternatywą okaże się kabina prysznicowa. Co więcej, wanny wolnostojące są zwykle nieco droższe, jednak za wyjątkowy efekt, jaki możesz uzyskać, zdecydowanie warto zapłacić – nawet kilkadziesiąt czy kilkaset złotych więcej.

Pamiętaj również o kwestii czystości – w przypadku wanny wolnostojącej utrzymanie porządku będzie nieco trudniejsze, bo będziesz musiał zadbać o przestrzeń wokół, do której dostęp może być nieco utrudniony!

Wanna wolnostojąca – czy warto w nią zainwestować?

Jak najbardziej! Wanny wolnostojące to przepiękne uzupełnienie łazienek, które zapewni Ci ponadprzeciętną estetykę wnętrza, a do tego umożliwią cieszenie się wyjątkowym, codziennym relaksem. Dzięki temu zyskasz wspaniały wypoczynek nawet po najtrudniejszym dniu w pracy, szkole czy na uniwersytecie!

Oczywiście musisz pamiętać o tym, by wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb oraz wielkości łazienki. Zwróć więc uwagę na wymiary wanny, a także to, z jakich materiałów została wykonana – dzięki temu będzie funkcjonalna i piękna na przestrzeni wielu lat!