Wynajem powierzchni magazynowych – Łódź nadal liderem

Łódź od wielu lat pełni ważną rolę w branży magazynowej i logistycznej. Pozostaje jednym  z prężnie rozwijających się pod tym względem regionów i największą konkurencją dla Warszawy. Na jej terenie oraz w sąsiedztwie jest wiele parków logistycznych, magazynów na wynajem oraz hal produkcyjnych. Skąd jej powodzenie?

Łódź – symbol przemysłu

Dzisiaj Łódź to jedno z największych miast w Polsce. Zapewnia bardzo dobre skomunikowanie z innymi ważnymi miastami i regionami, a jej położenie w centrum sprawia, że jest chętnie wybierana pod różne inwestycje. Dodatkowym atutem dla potencjalnych zainteresowanych jest wydzielona tu Specjalna Strefa Ekonomiczna, a konkretnie – możliwość skorzystania z różnych ulg. Nic dziwnego, że zarówno budowa, jak i wynajem magazynu w Łodzi mają się tutaj świetnie. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma znaczenie, gdyż dzięki licznym ulgom  liczba zainteresowanych tymi terenami przedsiębiorców rośnie.

Łódź do dzisiaj jest symbolem przemysłu włókienniczego w Polsce. To tutaj prężnie pracowały fabryki bawełny, a XIX wiek został okrzyknięty wiekiem rozwoju tej gałęzi gospodarki. Na początku jednak została założona nieduża osada sukiennicza Nowe Miasto i do dzisiaj słynny trakt, czyli główna ulica handlowa Łodzi – Piotrkowska. Z czasem osada zaczęła się powiększać o kolejne fabryki i manufaktury. Ludzie z innych miast zaczęli tu chętnie przybywać z nadzieją na lepsze życie i pracę.

Łódź po transformacji w latach 90.

Dzisiaj ważną częścią tego miasta i okolic są jednak powierzchnie magazynowe. Łódź jako przemysłowa metropolia stanowiła po wojnie przez długi czas najważniejszy ośrodek przemysłu włókienniczego. Dopiero w latach 90., w czasach transformacji gospodarczej, konieczne były zmiany. Sprzyja temu dobre położenie Łodzi w centrum kraju, stosunkowo niedaleko Warszawy. Rozwijają się tutaj takie branże jak np. nieruchomości komercyjne (m.in. hala do wynajęcia w Łodzi), nowe technologie i IT, ale także film, design czy turystyka weekendowa.

Wynajem magazynu – Łódź i miasta sąsiednie

Łódź dzisiaj zmieniła oblicze, a jej najważniejsza działalność skupia się na magazynowaniu oraz logistyce. Dużym zainteresowaniem cieszą się hale produkcyjne oraz magazyny wynajmowane przez przedsiębiorców m.in. z sektora e-commerce. Magazyny są budowane także w okolicy Łodzi, m.in. w Strykowie, Pabianicach, Radomsku czy w Piotrkowie Trybunalskim.

Dostępnych obiektów jest bardzo duży wybór, każdy na pewno znajdzie odpowiedni do potrzeb, oczekiwań i budżetu. Zainteresowanie rośnie, nic zatem dziwnego, że w planach deweloperów są następne magazyny w Łodzi oraz miastach z nią sąsiadujących.