Zrozumienie procesu produkcji wałów – co trzeba wiedzieć o współczesnym przemyśle?

Na rozwój współczesnego rynku wytwórczego wpływa wiele czynników. Potrzeba innowacyjności produktów, pędzący postęp technologiczny, łatwiejszy dostęp do know-how oraz pojawiające się coraz to nowe patenty. To wszystkie rzeczy sprawiają, że produkujemy więcej i lepiej niż nasi przodkowie.

Jeśli ktoś twierdzi, że wszystkie fabryki zlokalizowane są wyłącznie w największych potęgach jak USA, Chiny czy Indie, grubo się myli. W Polsce także posiadamy nowoczesne zakłady produkcyjne, które wytwarzają świetnej jakości towary, eksportowane na cały świat.

Polska może pochwalić się przed światem nowoczesnymi fabrykami, których jednym z głównych zadań jest produkcja wałów.

Zajmuje się tym między innymi zakład Hannecard w Krakowie. Jest to oczywiście część wielkiej całości – marki Hannecard, której fabryki rozsiane są po całym świecie.

Hannecard to międzynarodowa firma, która ma swój oddział w Polsce, a jednym z ich usług to produkcja wałów.

Produkcja wałów to skomplikowany proces, który wymaga między innymi zautomatyzowanego skrawania.

Najpopularniejszym procesem stosowanym do produkcji wałów jest toczenie CNC. Korzystając z tej techniki, pracownicy lub zautomatyzowane procesy mocują, lub też zaciskają pręty materiałów do uchwytów i obracają je. Podczas obracania specjalistyczne narzędzia wykorzystują cięcie i inne procesy subtraktywne do tworzenia i kształtowania produktu końcowego.

Ten sposób jest najlepszy ze względu na swoją precyzję wykonania. Skrawarki CNC są zaprogramowane przez przeszkolonego specjalistę, lub z pomocą gotowych narzędzi dostarczonych przez zewnętrzne podmioty.

Ogólnie produkcja wałów może zostać podzielona na kilka najważniejszych procesów:

  1. Analiza wzorca wprowadzonego do komputera skrawarki
  2. Przygotowanie półfabrykatu (materiału)
  3. Ustalić program obróbki za pomocą właściwego pozycjonowania, poleceń, określeń prędkości oraz wielu innych rzeczy
  4. Końcowy proces obróbki oraz czyszczenia

Oprócz produkcji ważna jest także konserwacja oraz regeneracja wałów. Firma Hannecard oferuje kompleksowe przeglądy i naprawy wałów.

Wały mają kilka ważnych zastosowań w lotnictwie, rolnictwie, motoryzacji, produktach konsumenckich, transporcie, naftowo-gazowym, górnictwie i produkcji przemysłowej. Narzędzia te generują i ukierunkowują siłę w szerokiej gamie urządzeń mechanicznych, od samochodów i samolotów po maszyny i urządzenia. Dlatego też marka Hannecard stale się rozwija, tworząc coraz lepsze produkty-bardziej trwałe i przerastające jakością swoich poprzedników.

Zapraszamy https://www.hannecard.pl/